10 tipov ako si úspešne skaziť dovolenku ?

10 tipov ako si úspešne skaziť dovolenku ?

Už sa neviem dočkať ako si oddýchnem, užijem si s rodinou alebo priateľmi. Nazbieram krásne a veselé zážitky. Počasie bude dokonalé, mám toľko plánov. Presne viem, ako to bude vyzerať. Všetci budú spokojní a ja s nimi. Musí, veď si za to platím, čakám na to celý rok. ? Naplánovať si dokonalú dovolenku zvládne asi väčšina z nás. Ako to, že sa do nej potom vkradne hromada stresu nervozity, pohádame sa medzi sebou alebo s niekým, od koho očakávame dokonalé služby, zapojenie či nadšenie pre naše plány? Na vysvetlenia som sa inšpirovala rozborom pani psychologičky PhDr. Peterkovej, možno sa niekde nájdete a snáď vás to pobaví.

1. Trvať na dokonalosti – žiadne meškanie, žiadne rady, okamžité a dokonalé služby, žiadne kolóny, žiadne nečakané udalosti, všetci povinne dobrú náladu, mám množstvo očakávaní, ktoré som vylaďoval/la niekoľko týždnov popredu, chcem aby boli splnené.
2. Bez práce to nejde – na niektoré maily predsa musím odpovedať, bezo mňa sa to nepohne.
3. Mobil v tábore – pravidelne volať a písať deťom, či sú v poriadku, a nervovať sa počúvaním, že im nechutí jedlo, že ich štípu komáre, že si zabudli kefku na zuby, že majú tvrdé matrace a pod..
4. Spravodlivosť musí byť – „Minulý rok sme boli pri mori, kam si chcel/la ísť ty! Tento rok bude podľa mňa. Kde máme spacáky a stan?“
5. Nastal problém – „ V prvom rade treba zistiť, kto za to môže! Ty si to nezbalila? Na teba sa nedá spoľahnúť! To ty si sem chcel ísť, to bol tvoj „úžasný“ nápad!„
6. Pupočná šnúra – „Pozri správy, čo sa deje doma. Písal si vašim, či sa im to podarilo zohnať? ….to hneď doladí dovolenkovú atmosféru…
7. Baliť na poslednú chvíľu – skoro zmeškať lietadlo, celú cestu riešiť, čo všetko sme zabudli a vyplavený adrenalín spracovávať ešte tri dni z dovolenky.
8. Chcieť pokojnú romantiku – preto treba ísť pod stan alebo do kempu…hudba do noci, smradľavý a hučiaci generátor od susedov, ktorí si chladia pivo…
9. Skúmať na vlastnej koži súvislosť medzi klimatizáciou a angínou
10. Ušetriť pár korún za jedlo – ešte tretí deň dojedať rezne z domu, keby mal žalúdok ruky, spraví to pár faciek, ale kdeže ich nemá, vráti rezne späť a ešte mu trvá dva dni, kým vám tú „umretú vec“ odpustí.
11. Tento bod je na vás – určite vás niečo inšpirujúce napadne z vlastnej skúsenosti ?

Želám vám, nech sa vám čokoľvek z tohto zoznamu vyhne a podarí sa vám naplniť význam slova DOVOLENKA, čiže DOVOLÍTE si ostať v nadhľade, dovolíte si vypnúť hlavu, mobil a dovolíte si upraviť očakávania, tak aby pracovali pre vás a nie proti vám. Dovolíte si ozajstné uvoľnenie a relax.

 

Bc. Zuzana Zborayová

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x