Ťažké situácie

Na tejto stránke venovanej riešeniu ťažkých životných situácií poskytujeme podporu a rady na ich zvládanie, či už ich zažívate vy, alebo niekto vo vašom blízkom okolí. Venujeme sa napríklad témam, ako je zvládanie dlhov, závislostí alebo boj proti šikane. Spolu budeme hľadať cestu k lepšej budúcnosti.

PORADNA

Dr. Hroníka

Máriin manžel Peter má už niekoľko rokov vážny problém s alkoholom. Počas dvadsiatich rokov ich manželstva si prežili dobré aj zlé a majú spolu dve takmer dospelé dcéry. Peter vždy chodieval s kamarátmi na pivo, ale vedel piť s mierou, pretože si bol vedomý toho, že doma ho čaká rodina a povinnosti. Avšak na pivo začal chodievať čoraz častejšie a doma v chladničke mal tiež fľašu tvrdého alkoholu, z ktorej si pravidelne nalieval, a to aj počas pracovného týždňa. Ráno sa mu ťažko vstávalo do práce a jeho výkon v nej sa výrazne zhoršil, čo v žiadnom prípade nepomáhalo finančnej situácii jeho rodiny.

Mária sa preto jedného dňa rozhodla Petrovi na rovinu povedať, že musí prestať. Po rokoch pravidelného nadmerného pitia alkoholu takto nemôžu existovať ďalej. Peter jej sľúbil, že bude piť menej, a že sa posnaží úplne prestať a nájsť si lepšie platenú prácu. Veril, že tak sa ich finančná situácia zlepší, a nebude mať potrebu zapíjať stres a obavy alkoholom. A pár dní sa mu to darilo...

ČLÁNKY

na tému ťažkých situácií

VIDEÁ

na tému ťažkých situácií

Ako nás môžete kontaktovať?

Ikona - telefon

CEZ TELEFÓN

Vytočte číslo

0800 555 662

po vyzvaní zadajte kód

CEZ CHAT

Poradíme Vám aj s týmito témami

SEBAROZVOJ
 
ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL
 
PRACOVNÁ SPOKOJNOSŤ
 
OSOBNÉ VZŤAHY
 
DETI a VÝCHOVA
 
ŤAŽKÉ SITUÁCIE