Záchranná Sieť | Kategorie – Deti a výchova
4388
page-template-default,page,page-id-4388,siteorigin-panels,siteorigin-panels-before-js,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge

Deti a výchova

Prostredie, v ktorom dieťa vyrastá, je ako pôda, v ktorej rastie strom. Ak je plná živín a vlahy, vyrastie nádherný košatý, pevný a silný strom. Podobne je to aj s rodinným zázemím, ktoré rodičia dieťaťu vytvárajú. Rodina a vzťahy v nej, sú prvým vzorom a modelom toho ako fungujú medziľudské vzťahy, aká je mužská a ženská rola. Každý rodič má svoj spôsob komunikácie aj výchovy. V tejto časti ponúkame myšlienky, nápady a tipy práve o rodine a výchove.

PORADNA

Dr. Hroníka

Ja i rodina môjho syna žijeme v rovnakom vchode panelového domu. Ich byt sa nachádza hneď na prízemí, no ja bývam až na 4. poschodí. Vyšliapať po tých schodoch nie je vôbec na škodu – aspoň mám z balkóna nádherný výhľad. Prednedávnom sme všetci vyrazili na pekný výlet do lesa na huby. Bolo práve po daždi, tak sme ich našli naozaj požehnane. Na večeru som sa preto rozhodla uvariť moju slávnu hríbovú polievku. Urobila som jej rovno plný hrniec, ale pretože sama by som ju nikdy nezvládla zjesť, zavolala som dole synovi a spýtala sa ho, či by nechceli prísť. Povedal mi, že nemá chuť, ale že sa spýta malej Janky, či by si nedala.

O chvíľu sa ozval zvonček. Za dverami stála naša malá päťročná Janka, ktorá sa nadšene dožadovala sľúbenej porcie polievky. Nabrala som jej dve naberačky a usadila sa s ňou za jedálenský stôl. Janka si nabrala plnú lyžicu a hneď po tom, ako si ju dala do úst, vystrúhala grimasu. Pozrela sa na mňa a sklamane zahlásila: „Teda, babi, keby som vedela, že mi dáš takúto hnusnú polievku, určite by som sem tie štyri poschodia nešla.“ Postavila sa a pobrala sa domov. Ešte chvíľu som sedela ako obarená a neverila vlastným ušiam.

ČLÁNKY

na tému deti a vzdelávanie

Poradíme Vám aj s týmito témami

SEBAROZVOJ
 
ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL
 
PRACOVNÁ SPOKOJNOSŤ
 
OSOBNÉ VZŤAHY
 
DETI a VÝCHOVA
 
ŤAŽKÉ SITUÁCIE
 

Ako nás môžete kontaktovať?

Ikona - telefon

CEZ TELEFÓN

Vytočte číslo

0800 555 662

po vyzvaní zadajte kód

CEZ CHAT